Aktualności

Witamy na stornie Pomorskiego Okręgowego Związku Zapaśniczego

"40 LAT ZAPASÓW NA KOCIEWIU" ZAPROSZENIE
.

Mistrzostwa Polski Juniorów
w zapasach stylu klasycznym
Racibórz 23-24.11.2018 rok


W dniach 23-24 marca 2018 w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach stylu klasycznym wystartowało 109 zawodników z 36 klubów. Był to dobry występ zawodników z Pomorza. O to wyniki:



Kategoria 60 kg
9 miejsce Bodel Piotr ZKS Granica Gdańsk

Kategoria 63 kg
2 miejsce Drewa Nikodem GKS Cartusia Kartuzy

Kategoria 67 kg
1 miejsce Mielewczyk Aleksander GKS Cartusia Kartuzy
15 miejsce Bodel Łukasz ZKS Granica Gdańsk



Kategoria 72 kg
1 miejsce Grygoryan Gevorg ZKS Granica Gdańsk
7 miejsce Metza Damian GKS Cartusia Kartuzy



Kategoria 77 kg
3 miejsce Zabłocki Piotr ZKS Miastko
3 miejsce Hildebrandt Jakub GKS Cartusia Kartuzy



Kategoria 82 kg
5 miejsce Klasa Kacper Morena Żukowo
12 miejsce Zabłocki Paweł ZKS Miastko

Kategoria 87 kg
8 miejsce Hołubowski Bartosz ZKS Granica Gdańsk

Kategoria 97 kg
5 miejsce Dunst Piotr KKS Kartuzy

Punktacja Drużynowa
1 miejsce Olimpijczyk Radom
2 miejsce Unia Racibórz
3 miejsce AKS Piotrków
7 miejsce GKS Cartusia Kartuzy
13 miejsce ZKS Granica Gdańsk
19 miejsce ZKS Miastko
24 miejsce KKS Kartuzy
25 miejsce Fundacja Morena Żukowo

Mistrzostwa Wybrzeża Młodzików
w zapasach w stylu klasycznym oraz Mini zapasy
Miastko 17.03.2018 r.


W dniach 17.03.2018 w Miastku odbyły się Mistrzostwa Wybrzeża Młodzików w Zapasach Stylu klasycznym oraz Mini zapasy, w zawodach wystartowało 130 zawodników z 12 klubów. O to wyniki:

Mini Zapasy
Kategoria 21 kg
1. miejsce Rudnik Tola ZKS Miastko
2. miejsce Marciszonek Michał ZKS Miastko

Kategoria 23 kg
1. miejsce Góral Kinga ZKS Miastko
2. miejsce Wożniak Patryk ZKS Granica Gdańsk

Kategoria 26 MM kg
1. miejsce Nowak Maciej MTS Kwidzyn
2. miejsce Brodziński Leon ZKS Miastko
3. miejsce Komorowski Maciej ZKS Granica Gdańsk

Kategoria 26 kg
1. miejsce Solenkov Ilia RUS Niemenn
2. miejsce Daleszak Dominik ZKS Miastko
3. miejsce Daleszak Mateusz ZKS Miastko
3 miejsce Krobski Patryk Unia Swarzędz
5 miejsce Labuda Tomasz GKS Cartusia
5 miejsce Gerasimov Frants RUS Swietłogorsk
7 miejsce Kłos Wiktor ZKS Granica Gdańsk
8 miejsce Skwierawska Małgorzata ZKS Miastko
9 miejsce Synak Antoni ZKS Miastko
10 miejsce Ermakov Evgenii RUS Swietłogorsk

Kategoria 29 kg
1 miejsce Rudnik Leon ZKS Miastko
2 miejsce Fąs Jakub ZKS Granica Gdańsk
3 miejsce Leik Paweł GKS Cartusia
3 miejsce Kałuzińska Zuzanna Morena Żukowo
5 miejsce Krasnov Aleksandr RUS Swietłogorsk
5 miejsce Chekalov Tikhon RUS Swietłogorsk
7 miejsce Gdaniec Witold ZKS Granica Gdańsk
8 miejsce Matwijiszyna Tatiana Achilles Kolbudy
9 miejsce Powęska Jędrzej MTS Kwidzyn
10 miejsce Komorowski Maciej ZKS Granica Gdańsk

Kategoria 29 MM kg
1. miejsce Goloviznin Zahar Rosja Kaliningrad

Kategoria 32 kg
1 miejsce Tandecki Sebastian ZKS Miastko
2 miejsce Zygmuntowicz Dawid ZKS Miastko
3 miejsce Treder Szymon GKS Cartusia
3 miejsce Korolv Ivan RUS Swietłogorsk
5 miejsce Kleina Paweł Suples Starogard Gdański
5 miejsce Stencel Kewin GKS Cartusia
7 miejsce Stenka Hubert Morena Żukowo
8 miejsce Dera Borys Zdyskfalfikowany

Kategoria 35 kg
1 miejsce Dranko Aleksander Rosja Kaliningrad
2 miejsce Pituła Artur Morena Żukowo
3 miejsce Kibort Marcel Achilles Kolbudy
3 miejsce Kibort Michał Achilles Kolbudy
5 miejsce Wiśniewski Damian Ajas Gdańsk
5 miejsce Stencel Kacper GKS Cartusia
7 miejsce Tygierski Borys ZKS Granica Gdańsk
8 miejsce Rutz Kaja ZKS Miastko

Kategoria 38 kg
1 miejsce Nowicki Olgierd Unia Swarzędz
2 miejsce Kresa Łukasz Suples Starogard Gdański
3 miejsce Micun Szymon Achilles Kolbudy
3 miejsce Szostek Michał Suples Starogard Gdański
5 miejsce Galiński Antoni MTS Kwidzyn
5 miejsce Richert Ignacy Morena Żukowo

Kategoria 41 kg
1 miejsce Bałdyga Stanisław Achilles Kolbudy
2 miejsce Nagórski Adrian Ajas Gdańsk
3 miejsce Czarnota Tymoteusz Unia Swarzędz
3 miejsce Stukachev Artem RUS Niemenn
5 miejsce Lebedev Ernest Rosja Kaliningrad
5 miejsce Muratov Egor Rosja Kaliningrad
7 miejsce Weiher Dominik Morena Żukowo
8 miejsce Rosentrit Teodor ZKS Miastko

Kategoria 44 kg
1. miejsce Kempiński Nicholas Unia Swarzędz
2. miejsce Micun Adam Achilles Kolbudy
3. miejsce Hełminiak Alan Granica Gdańsk
4. miejsce Tylski Albert Unia Swarzędz
5. miejsce Ostasz Karol ZKS Granica Gdańsk

Kategoria 47 kg
1. miejsce Wierzbiński Mateusz Unia Swarzędz
2. miejsce Zalewski Wiktor GKS Cartusia
3. miejsce Abramovas Vladimir Rosja Kaliningrad
4. miejsce Kazimierczak Filip ZKS Miastko

Kategoria 51 kg
1. miejsce Gracz Michał Unia Swarzędz
2. miejsce Ostasz Jakub ZKS Granica Gdańsk

Kategoria 60 kg
1. miejsce Chlechowicz Jakub GKS Cartusia
2. miejsce Golnau Patryk GKS Cartusia
3. miejsce Golnau Seweryn GKS Cartusia

Kategoria 60+ kg
1. miejsce Ruszczyk Alex ZKS Miastko


Kadet
Kategoria 42 kg
1. miejsce Karaśkiewicz Kacper ZKS Miastko


Młodzik
Kategoria 30 kg dziewczyny
1. miejsce Konkel Dominika GKS Cartusia
2. miejsce Powęska Hania MTS Kwidzyn

Kategoria 32 kg
1 miejsce Leonarczyk Oskar Morena Żukowo

Kategoria 35 kg
1. miejsce Gekkel Lakov RUS Niemenn
2. miejsce Ziembicki Piotr ZKS Miastko
3. miejsce Niklas Karol GKS Cartusia

Kategoria 38 kg
1. miejsce Scienkov Aladislav RUS Niemenn
2. miejsce Stachewicz Norbert Achilles Kolbudy
3. miejsce Dąbrowski Igor Morena Żukowo
4. miejsce Chodorowski Błażej Ajas Gdańsk
5. miejsce Jakubowski Szymon ZKS Granica Gdańsk
6. miejsce Kosecki Kamil Morena Żukowo
7. miejsce Balcerski Kacper Ajas Gdańsk

Kategoria 41 kg
1. miejsce Dera Leon GKS Cartusia
2. miejsce Mendel Aleks Unia Swarzędz
3. miejsce Korda Jakub Suples Starogard Gdański
4. Brzustewicz Cyprian Suples Starogard Gdański

Kategoria 44 kg
1. miejsce Sardarian Levon RUS Swietłogorsk
2. miejsce Leik Kamil GKS Cartusia
3. miejsce Kłos Tymoteusz ZKS Granica Gdańsk

Kategoria 48 kg
1. miejsce Cyrocki Nikodem Morena Żukowo
2. miejsce Wolski Noe GKS Cartusia
3. miejsce Golev Igor Rosja Kaliningrad
4. miejsce Tandecki Bartłomiej ZKS Miastko
5. miejsce Szor Witold ZKS Miastko
6. miejsce Gdaniec Igor Granica Gdańsk
7. miejsce Andraka Filip GKS Cartusia

Kategoria 52 kg
1. miejsce Wolski Natan GKS Cartusia
2. miejsce Cudnik Konrad Morena Żukowo
3. miejsce Świerdzewski Adam UKS Ajas Gdańsk
4. miejsce Burmistrov Aleksandr RUS Niemenn
5. miejsce Muratov Aleksandr RUS Niemenn
6. miejsce Sienkiewicz Jakub UKS Ajas Gdańsk

Kategoria 57 kg
1. miejsce Cierzniewski Olaf Unia Swarzędz
2. miejsce pleshakov Vladimir RUS Swietłogorsk
3. miejsce Aslanov Sultan RUS Swietłogorsk
4. miejsce Radomski Aleksander Suples Starogard Gdański
5. miejsce Stromski Eryk GKS Cartusia
6. miejsce Brzoskowski Jakub Suples Starogard Gdański

Kategoria 62 kg
1. miejsce Parizhen Movsar Rosja
2. miejsce Chełek Piotr Unia Swarzędz
3. miejsce Konkol Mateusz GKS Cartusia
4. miejsce Serba Jan ZKS Granica Gdańsk
5. miejsce Wiśniewski Jan Ajas Gdańsk

Kategoria 68 kg
1. miejsce Myszk Jakub GKS Cartusia Kartuzy
2. miejsce Bukinich Aleksandr Rosja

Kategoria 75 kg
1. miejsce Miotk Błażej GKS Cartusia
2. miejsce Lavenchuk Aleksandr Rosja

Kategoria 85 kg
1. miejsce Sawicki Nikodem Morena Żukowo
2. miejsce Sierocki Robert ZKS Granica Gdańsk

Punktacja Drużynowa
1. miejsce GKS Cartusia
2. miejsce ZKS Miastko
3. miejsce Unia Swarzędz
4. miejsce Morena-Wega Żukowo
5. miejsce Rosja Kaliningrad
6. miejsce ZKS Granica Gdańsk
7. miejsce KS Achilles Kolbudy
8. miejsce Rosja Niemenn
9. miejsce Rosja Swietłogorsk
10. miejsce Suples Starogard Gdański
11. miejsce UKS Ajas Gdańsk
12. miejsce MTS Kwidzyn

Puchar Polski Kadetek – el. Do Finałów OOM
w zapasach Kobiet
Łuków 09-11.03.2018 rok


W dniach 09-11 marzec 2018 w Łukowie odbył się Puchar Polski Kadetek w zapasach Kobiet wystartowało 153 zawodników z 53 klubów. Były to pierwsze zawody w tym roku i zarazem dobry występ zawodników z Pomorza, którzy zdobyli 2 medale. O to wyniki:



Kategoria 43 kg
5 miejsce Giec Julia ZKS Granica Gdańsk

Kategoria 53 kg
3 miejsce Trambecka Patrycja Bloczek Team Pelplin

Kategoria 57 kg
2 miejsce Kazimierczak Agata ZKS Miastko
16 miejsce Strzelczyk Patrycja Bloczek Team Pelplin



Punktacja Drużynowa
1 miejsce LUKS Suples Kraśnik
2 miejsce MLUKS Karlino
3 miejsce KS Sobieski Poznań
19-23 miejsce ZKS Miastko
24-28 miejsce KS Bloczek Team Pelplin
30-38 miejsce ZKS Granica Gdańsk

Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich
Juniorek w zapasach Kobiet
Łuków 09-11.03.2018 rok


W dniach 9-11 marca 2018 w Łukowie odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich w zapasach kobiet. W Zawodach wystartowało 61 zawodników z 31 klubów. O to wyniki:

Kategoria 55 kg
2 miejsce Głodek Magdalena Bloczek Team Pelplin



Punktacja Drużynowa
1 miejsce Węgry
2 miejsce LUKS Suples Kraśnik
3 miejsce Słowacja
17-20 miejsce KS Bloczek Team Pelplin

Puchar Polski Kadetów
w zapasach stylu klasycznym
Warszawa 02-04.03.2018 rok


W dniach 02-04 marzec 2018 w Warszawie odbył się Puchar Polski Kadetów w zapasach stylu klasycznym wystartowało 256 zawodników z 52 klubów. Były to pierwsze zawody w tym roku i zarazem dobry występ zawodników z Pomorza, którzy zdobyli 4 medale. O to wyniki:



Kategoria 45 kg
1 miejsce Hovsepyan Gor GKS Cartusia Kartuzy



Kategoria 51 kg
2 miejsce Kuźnia Miłosz ZKS Granica Gdańsk



Kategoria 55 kg
5 miejsce Drewa Andrzej GKS Cartusia Kartuzy
17 miejsce Mkhitaryan Narek GKS Cartusia Kartuzy

Kategoria 60 kg
1 miejsce Steffan Krzysztof ZKS Granica Gdańsk



Kategoria 65 kg
5 miejsce Hirsz Mateusz Fundacja Morena Żukowo
12 miejsce Szafraniak Bartosz ZKS Granica Gdańsk
25 miejsce Wysocki Oliwier ZKS Granica Gdańsk
26 miejsce Szynszecki Dawid GKS Cartusia Kartuzy
28 miejsce Świerdzewski Michał UKS Ajas Gdańsk
29 miejsce Sawicki Dawid Fundacja Morena Żukowo
34 miejsce Jahn Alex GKS Cartusia Kartuzy
37 miejsce Godziński Olivier GKS Cartusia Kartuzy

Kategoria 71 kg
12 miejsce Gorczyński Robert ZKS Granica Gdańsk

Kategoria 80 kg
3 miejsce Serba Filip ZKS Granica Gdańsk
9 miejsce Komorowski Patryk ZKS Granica Gdańsk



Kategoria 92 kg
13 miejsce Szymczak Michał ZKS Granica Gdańsk
17-18 miejsce Zając Kacper ZKS Granica Gdańsk

Punktacja Drużynowa
1 miejsce Unia Racibórz
2 miejsce Olimpijczyk Radom
3 miejsce ZKS Granica Gdańsk
11-12 miejsce GKS Cartusia Kartuzy
26-30 miejsce Fundacja Morena Żukowo
37-52 miejsce UKS Ajas Gdańsk



Otwarte Mistrzostwa Miasta Koronowo
w zapasach stylu wolnym kobiet i młodzików oraz mini zapasy
Koronowo 03.03.2018 rok


W dniach 03 marca 2018 w Koronowie odbył się Otwarte mistrzostwa Miasta Koronowo w zapasach stylu wolnym kobiet i młodzików oraz mini zapasy. W Zawodach wystartowało 129 zawodników z 10 klubów. O to wyniki:



Mini Zapasy Chłopcy
Kategoria 28 kg
1 miejsce Bartosz Godek Olimpik Lubichowo
3 miejsce Wiktor Kasprzak Bloszek Team Pelplin
5 miejsce Stanisław Świerad Bloczek Team Pelplin

Kategoria 29 kg
3 miejsce Aleksander Filarski Bloczek Team Pelplin
5 miejsce Wiktor Platch Bloczek Team Pelplin

Kategoria 30 kg
1 miejsce Marcin Gort Olimpik Lubichowo
3 miejsce Ignacy Okrój Bloczek Team Pelplin

Kategoria 32 kg
1 miejsce Tomasz Przewoźny Olimpik Lubichowo
2 miejsce Igor Wylot Olimpik Lubichowo
3 miejsce Andrzej Kuchanny Bloczek Team Pelplin
5 miejsce Fabian Jasiński Bloczek Team Pelplin

Kategoria 35 kg
3 miejsce Seweryn Platch Bloczek Team Pelplin

Kategoria 38 kg
5 miejsce Kacper Biernacki Olimpik Lubichowo

Kategoria 66 kg
2 miejsce Rafał Patrej Bloczek Team Pelplin

Mini Zapasy Dziewczyny
Kategoria 25 kg
1 miejsce Inga Kuc Bloczek Team Pelplin

Kategoria 28 kg
1 miejsce Lena Sambor Bloczek Team Pelplin
2 miejsce Marta Przewoźna Olimpik Lubichowo

Kategoria 32 kg
1 miejsce Nikola Szczygielska Olimpik Lubichowo

Kategoria 35 kg
1 miejsce Aurelia Godzińska GKS Cartusia Kartuzy
2 miejsce Agata Szczygielska Olimpik Lubichowo



Kategoria 41 kg
2 miejsce Aleksandra Lorenc Bloczek Team Pelplin

Kategoria 52 kg
3 miejsce Martyna Nawrocka Olimpik Lubichowo

Młodzicy
Kategoria 44 kg
1 miejsce Paweł Cylka Bloczek Team Pelplin
3 miejsce Ariel Leszczyński Bloczek Team Pelplin

Kategoria 48 kg
2 miejsce Wiktor Chaca Bloczek Team Pelplin

Kategoria 52 kg
2 miejsce Tytus Katkowski Olimpik Lubichowo

Kategoria 57 kg
1 miejsce Jakub Chołka Bloczek Team Pelplin
3 miejsce Kacper Rozkosz Bloczek Team Pelplin

Kategoria 62 kg
1 miejsce Szymon Szyling Olimpik Lubichowo
3 miejsce Jakub Trzos Olimpik Lubichowo
3 miejsce Kewin Uwijała Olimpik Lubichowo

Młodziczki
Kategoria 33 kg
1 miejsce Dominika Konkel GKS Cartusia Kartuzy
2 miejsce Patrycja Szweda Olimpik Lubichowo



Kategoria 42 kg
3 miejsce Oliwia Knopik Bloczek Team Pelplin

Kategoria 46 kg
1 miejsce Natalia Laskowska Bloczek Team Pelplin
5 miejsce Laura Fasiczka Bloczek Team Pelplin

Kategoria 50 kg
2 miejsce Aleksandra Szucka Bloczek Team Pelplin

Kategoria 54 kg
3 miejsce Wiktoria Laniecka Team Pelplin

Kategoria 62 kg
3 miejsce Jesika Szucka Bloczek Team Pelplin

Puchar Polski Seniorów
w zapasach stylu klasycznym
Racibórz 02-04.02.2018 rok


W dniach 02-04 luty 2018 w Raciborzu odbył się Puchar Polski Seniorów w zapasach stylu klasycznym wystartowało 92 zawodników z 23 klubów. Były to pierwsze zawody w tym roku i zarazem dobry występ zawodników z Pomorza, którzy zdobyli 4 medale. O to wyniki:

Kategoria 63 kg
8 miejsce Drewa Nikodem GKS Cartusia Kartuzy

Kategoria 67 kg
3 miejsce Sahakyan Gevorg GKS Cartusia Kartuzy
8 miejsce Mielewczyk Aleksander GKS Cartusia Kartuzy

Kategoria 72 kg
1 miejsce Melkumov Edgar Fundacja Morena Żukowo
3 miejsce Pogosjan Tiran Armenia
11 miejsce Królikowski Patryk ZKS Granica Gdańsk



Kategoria 77 kg
10 miejsce Hildebrandt Jakub GKS Cartusia Kartuzy

Kategoria 82 kg
2 miejsce Niklas Krzysztof GKS Cartusia Kartuzy

Kategoria 130 kg
5 miejsce Formela Rafał GKS Cartusia Kartuzy

Punktacja Drużynowa
1 miejsce Olimpijczyk Radom
2 miejsce AZS AWF Warszawa
3 miejsce Unia Racibórz
7 miejsce GKS Cartusia Kartuzy
9 miejsce Fundacja Morena Żukowo
21 miejsce ZKS Granica Gdańsk